Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Njeriu më i shkurtë në botë (Video)   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Njeriu më i shkurtë në botë (Video)   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Njeriu më i shkurtë në botë (Video)

Shko poshtë

Njeriu më i shkurtë në botë (Video)   Empty Njeriu më i shkurtë në botë (Video)

Mesazh nga Juѕт٠ Fri Mar 11, 2011 7:22 pm

Njeriu më i shkurtë në botë (Video)   Njeriu10

Me gjithsej 56 centimetra gjatësi 17 vjeçari nga Filipinet është kandidati i ri për titullin e njeriut më të shkurtë të gjallë në librin e rekordeve Guinness.
Junrey Balawing është 11 centimetra më i shkurtë se bartësi aktual i titullit, 18 vjeçari nga Nepali Khagendra Thape Magar, i cili sipas matjes së bërë në ditëlindjen e 18-të, më 18 tetor ishte i gjatë 67.08 centimetra. Në mënyrë që Junrey të matet zyrtarisht për librin e rekordeve Guinness, ai duhet t’i mbushë 18 vjet.

Craig Glenday, kryeredaktor i librit të rekordeve Guinness, tha për Junreyn: “Nëse është e vërtetë se ai është i gjatë 56 centimetra, jo vetëm se është njeriu më i shkurtë i gjallë, por edhe njeriu më i shkurtë që ka jetuar ndonjëherë dhe ka mundësi t’ia rrëmbej titullin indianit Gul Mohmmed, i cili ishte i gjatë 57 centimetra e që jetoi prej vitit 1957 deri më 1997. Për ta vërtetuar rekordin e ri, duhet të presim që Junrey t’i mbushë 18 vjet”, tha ai.

Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi