Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Njeriu bateri (Video)   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Njeriu bateri (Video)   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Njeriu bateri (Video)

Shko poshtë

Njeriu bateri (Video)   Empty Njeriu bateri (Video)

Mesazh nga Juѕт٠ Tue May 24, 2011 10:25 pm

Slavisha Pajkic nga Pozharevci i Serbisë me meritë e ka marrë pseudonimin “njeriu bateri”. Atij nuk mund t’i bëjë asgjë rryma eletrike. Ai përshkoi nëpër trupin e tij 20.000 volt dhe dy herë arriti ta regjistrojë emrin e tij në librin e rekordeve Guinness dhe e ka ndërmend ta thyej edhe një rekord.
Pajkic dëshiron që ta krijojnë një trafostacion prej një milion volt dhe në të “të mbushë bateritë”, e më pas si laser, të përcjellë rrymën elektrike pa tela.

Ai më 1983 përshkoi nëpër trupin e tij 20.000 volt, ndërsa më 2003 nxeu ujin derisa mbante në dorë dy copa hekuri, duke u regjistruar kështu për herë të dytë në librin e Guinnessit.

Pajkic zbuloi këtë dhunit kur ishte i ri dhe prej asaj kohe deri më tash, ai sfidon kufijtë e vet. Ai ka qenë shumë herë mysafirë nëpër emisione të ndryshme, ndërsa për të kanë shkruar edhe mediat, pasi ky fenomen me shkathtësitë e veta argëton, porç ka është më e rëndësishme, siç thotë edhe vetë ai, shëron njerëz. Gjithmonë thotë se nuk ka frikë nga energjia elektrike dhe se mund ta kontrollojë atë.

Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi