Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Kërcënim serioz apo vetëm teori konspiracioni?   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Kërcënim serioz apo vetëm teori konspiracioni?   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kërcënim serioz apo vetëm teori konspiracioni?

Shko poshtë

Kërcënim serioz apo vetëm teori konspiracioni?   Empty Kërcënim serioz apo vetëm teori konspiracioni?

Mesazh nga Juѕт٠ Wed Apr 27, 2011 6:23 pm

Xhirimi i bërë kohë më parë mbi qiellin e Japonisë, paraqet një raketë e cila i drejtohet një UFO-je. Edhe pse duket se raketa nuk arriti cakun, pas vetes la shume pyetje të hapura. Njëra prej tyre është pse njerëzit dëshiruan ta shkatërrojnë UFO-n?
Teoritë kryesore për civilizimet jashtëtokësore deri më tash mbështesin idenë se këta udhëtarë hapësinorë janë qëllimmirë dhe e mbrojnë Tokën dhe banorët e saj. Por prej kujt dhe nga çfarë na mbrojnë?

Njëra prej teorive është se jashtëtokësorët na ruajnë prej vetë racës tonë. Sipas kësaj teorie, jashtëtokësorët kanë për detyrë të na dërgojnë në civilizimet e shoqërisë elite të galaktikës, por së pari duhet t’i përmbushim disa kushte të caktuara.

Disa prej këtyre kushteve është se ne duhet lënë mënjanë lakminë, dhunën dhe luftërat. A është ky një kusht i rëndë për qeniet njerëzore, a besojnë civilizimet e përparuara se mund të na detyrojnë të largohemi nga rruga e gabuar dhe nëse për shkak të natyrës tonë të dhunshme ne mund të bëhemi kërcënim për paqen e galaktikës, mbështetësit e kësaj teori vlerësojnë se jashtëtokësorët mund të na shkatërrojnë plotësisht.

Disa bile shkojnë edhe më larg duke thënë se liderët e shteteve, me paaftësitë e tyre, tashmë ka vendosur se nuk mund t’i përmbushë standardet, por përfaqësuesit e jashtëtokësorëve po bëjnë presion në ta. Për shkak të këtyre mosmarrëveshje është i mundur edhe një konflikt me jashtëtokësorët.

Videoja që do tua sjellim është treguesi më i mirë se sa nervozë janë njerëzit dhe paraqet raketën e ndezur në drejtim të UFO-s. Natyrisht, të gjitha këto spekulime janë të përcjella me mbishkrimin dramatik: “Qeveria juaj nuk dëshiron që ju ta shihni këtë”. A flitet vërtetë për një konflikt të armatosur me UFO-t.

Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi