Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Mundësi sumo dëshiron të vrapojë në maratonë   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Mundësi sumo dëshiron të vrapojë në maratonë   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mundësi sumo dëshiron të vrapojë në maratonë

Shko poshtë

Mundësi sumo dëshiron të vrapojë në maratonë   Empty Mundësi sumo dëshiron të vrapojë në maratonë

Mesazh nga Juѕт٠ Sun Mar 20, 2011 2:34 pm

Mundësi sumo dëshiron të vrapojë në maratonë   910

Mundësi sumo nga Arizona dëshiron të bëhet njeriu më i rëndë në histori i cili do të vrapojë në maratonë.
Kelly Gneiting, zyrtar i një spitali dhe mundës i sumos nga Arizona, dëshiron që edhe zyrtarisht ta vendosë rekordin duke vrapuar në maratonën e Los Angelesit në Kaliforni, e cila mbahet të dielën.
Gneiting (40 vjeçar) tha se dëshiron të vrapojë garën e gjatë 42 kilometra dhe të bëhet inspirim për njerëzit me mbipeshë e që kanë problem me vetëbesim, të cilët mendojnë se nuk do të arrijnë asgjë në jetë.

“Kam shumë vetëbesim dhe njerëzit më respektojnë. Besoj se mund t’i arrij të gjitha. Jam i trashë, por mendoj se jam i talentuar për sportin me të cilin merrem”, tha Gneiting për Daily Telegraph.

Ky mundës është i gjatë 182 cm, derisa përmasa e belit të tij arrin në 152 cm. Është kampion i trefishtë në mundjen sumo, ndërsa ka përfaqësuar edhe SHBA-të në shumë gara ndërkombëtare.

Më 2008 ai vrapo në maratonën e Los Angelesit, por nuk kishte kontaktuar zyrtarët e Guinnessit. Ata tash kërkojnë që gara duhet të xhirohet tërë kohën dhe se Gneiting duhet të peshohet para dhe pas garës.

Njeriu i cili mban rekordin e garuesit më të trashë që ka vrapuar maratonën, është më i lehtë se Gneiting për 10 kilogramë. Gneiting për ta përfunduar maratonën iu nevojitën 11 orë e 45 minuta, ndërsa qëllimi i tij tash është që ta vrapojë maratonën për më pak se 9 orë.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi