Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Dhelpra jetonte në maje të rrokaqiellit më të lartë në Evropë   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Dhelpra jetonte në maje të rrokaqiellit më të lartë në Evropë   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dhelpra jetonte në maje të rrokaqiellit më të lartë në Evropë

Shko poshtë

Dhelpra jetonte në maje të rrokaqiellit më të lartë në Evropë   Empty Dhelpra jetonte në maje të rrokaqiellit më të lartë në Evropë

Mesazh nga Juѕт٠ Thu Mar 03, 2011 6:02 pm

Dhelpra jetonte në maje të rrokaqiellit më të lartë në Evropë   110

Dhelpra endacake është gjetur në majën e rrokaqiellit më të lartë në ndërtim, Shard London Bridge. Ndërtuesit zbuluan kafshën e frikësuar në katin e 72 të rrokaqiellit, në lartësinë 288 metra mbi tokë.
Dhelprën e cila mori emrin Romeo, së pari e pa një punëtor i cili po drejtonte vinçin, më pas u thirrën ekspertët për kapjen e kafshëve.

“Fillimisht nuk mund të besoja se dhelpra vërtet ishte aty. Mendova se dikush po tallej”, tha njëri prej ekspertëve për kapjen e kafshëve, Les Leonard.

Ai tha se dhelprën sërish e panë ditën tjetër duke u ngjitur nëpër dërrasat e gjata tri metra. “Ishte si në ëndërr, nuk mund ta besonim se dhelpra mund të ngjitej aq lartë”, tha ai.

Dhelpra në ndërtesë arriti të ngjitje nëpërmjet një direku të ndërtesës dhe nga aty u ngjit në maje. Jetoi në katin e 72 dhe ushqehej kryesisht me mbetjet e ushqimeve të punëtorëve.

Dy javë pasi është parë, dhelpra u kap me ndihmën e një kafazi në të cilën ishte vendosur mishi i pulës si karrem.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi