Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Fëmijë, ja çfarë ju ndodh kur nuk mësoni!  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Fëmijë, ja çfarë ju ndodh kur nuk mësoni!  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fëmijë, ja çfarë ju ndodh kur nuk mësoni!

Shko poshtë

Fëmijë, ja çfarë ju ndodh kur nuk mësoni!  Empty Fëmijë, ja çfarë ju ndodh kur nuk mësoni!

Mesazh nga Juѕт٠ Sat Feb 26, 2011 11:03 am

Fëmijë, ja çfarë ju ndodh kur nuk mësoni!  F_022411

Prindërit dhe mësuesit e çdo gjenerate habiten se si të rinjtë janë gjithnjë e më të padëgjueshëm, mësojnë më pak dhe janë më dembelë. Pa marrë parasysh se a është e vërtetë ose jo, prindërit gjithmonë ballafaqohen me probleme se si t’i detyrojnë fëmijët të mësojnë.

Kjo nënë e shqetësuar nga Florida vendosi t’i hakmerrej djalit të saj, i cili nuk dëshiroi t’i nënshtrohej testit shtetëror të semimaturës.

Ai vlerësoi se nuk ia vlen barra qiranë dhe hoqi dorë, mirëpo nëna vendosi t’i tregoj se cila është alternativa e këtij vendimi dhe e dëboi nga shtëpia. Mirë, nuk e ka përzënë përgjithmonë, por ia shkroi një copë letër dhe e detyroi që ta mbajë në dorë duke qëndruar skaj rrugës, dhe si një i pastrehë, në mbishkrim ai tregon rrëfimin pikëllues se cilat ishin shkaqet që e detyruan të dalë në rrugë.

Për dallim prej prindërve që heqin dorë nga fëmijët e tyre, kjo nënë nuk dorëzohet, bile doli edhe ajo me të në rrugë. Mendon se kjo është mënyra më e mirë për ta vetëdijesuar djalin e saj.

Pasi ende nuk është bërë asnjë studim i cili na dëshmon nëse kjo metodë edukimi jep rezultate, na mbetet vetëm tu këshillojmë që ta shikoni videon dhe të pyesim se çfarë mendoni për mënyrën e ballafaqimit me fëmijët dembelë?

Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi