Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Gruaja nga Kuba festoi ditëlindjen e 126  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Gruaja nga Kuba festoi ditëlindjen e 126  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gruaja nga Kuba festoi ditëlindjen e 126

Shko poshtë

Gruaja nga Kuba festoi ditëlindjen e 126  Empty Gruaja nga Kuba festoi ditëlindjen e 126

Mesazh nga Juѕт٠ Fri Feb 04, 2011 9:53 am

Gruaja nga Kuba festoi ditëlindjen e 126  F.0204104252618_m

Gruaja nga Kuba, Juana Bautista de la Candelaria Rodriguez festoi ditëlindjen e 126. Edhe pse organizata e cila përcjellë dhe verifikon të dhënat për banorët më të vjetër të planetit ende nuk e ka pranuar zyrtarisht, të afërmit e kubanezes thonë se ajo është më e vjetra në botë.

Agjencia kubaneze e lajmeve Prensa Latina njoftoi se De la Candelaria Rodriguez posedon dokumentet nga regjistri civil, në të cilin thuhet se ajo është lindur më 2 shkurt të vitit 1885 në qytetin Ceiba Hueca, ku jeton edhe sot.

Ditëlindjet e saja i përcjellin edhe mediat shtetërore në Kubë, ndërsa miqtë dhe të afërmit shpresojnë se plaka nga Kuba do të pranohet zyrtarisht si gruaja më e vjetër në botë, njofton AP

Të përkujtojmë, se para disa ditësh në moshën 115 ndërroi jetë gruaja më e vjetër në botë Eunice Sanborn nga Teksasi. Pas vdekjes së saj, gruaja më e vjetër në botë u bë amerikania Cooper, e cila është e lindur më 26 gusht të vitit 1896.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi