Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Humbja e kilogramëve pas lindjes  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Humbja e kilogramëve pas lindjes  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Humbja e kilogramëve pas lindjes

Shko poshtë

Humbja e kilogramëve pas lindjes  Empty Humbja e kilogramëve pas lindjes

Mesazh nga Juѕт٠ Mon Jan 10, 2011 10:22 pm

Humbja e kilogramëve pas lindjes  Humbja-e-kilogram%C3%ABve-pas-lindjes

Ende nuk është e qartë nëse ushqimi i pasur me proteina nxit humbjen e kilogramëve në krahasim me ushqimin e varfër me proteina.
Nisur nga kjo, shkencëtarët kanë analizuar ndikimin e ushqimit me përbërje të lartë të proteinave në humbjen e kilogramëve pas lindjes.
Në studim kanë marrë pjesë 430 nëna të moshës nga 18 deri në 45 vjet, të cilat sapo kanë lindur dhe të cilave u janë përcjellë shprehitë ushqimore gjatë një periudhe prej gjashtë muajsh pas lindjes.
Edhe pse gratë të cilat kanë konsumuar më shumë proteina kanë konsumuar edhe më shumë energji në krahasim me ato të cilat kanë konsumuar ushqim me proteina më të pakta, rezultatet kanë treguar se humbja më e madhe e kilogramëve ka qenë pikërisht në grupin e parë.
Hapi tjetër është të hulumtohen pasojat afatgjate të ushqimit të pasur me proteina në organizëm, kanë bërë të ditur autorët e studimit.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi