Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Jemi më të mençur kur kemi nevojë të urinojmë  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Jemi më të mençur kur kemi nevojë të urinojmë  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jemi më të mençur kur kemi nevojë të urinojmë

Shko poshtë

Jemi më të mençur kur kemi nevojë të urinojmë  Empty Jemi më të mençur kur kemi nevojë të urinojmë

Mesazh nga Juѕт٠ Tue Jun 28, 2011 9:32 am

Jemi më të mençur kur kemi nevojë të urinojmë

Marrja e vendimeve të rëndësishme është më e suksesshme kur e kemi fshikën urinare të plotë. Atëherë jemi shumë më të urtë dhe më të mençur, thonë ekspertët holandezë.

Nëse duhet të merrni një vendim të rëndësishëm ose duhet të vendosni për diçka që mund të ndikojë në të ardhmen tuaj, është më mirë që këtë ta bëni kur keni nevojë të urinoni. Derisa po e kontrollojmë fshikën e kemi më të lehtë të kontrollojmë edhe aftësinë personale për vendimmarrje.

Shkencëtarët pranë Universitetit të Twentes në Holandë kanë analizuar se si ndikon kontrollimi i urinimit në kontrollimin e gjërave të tjera. Gjatë periudhës së hulumtimit nga pjesëmarrësit në studim është kërkuar që të marrin edhe vendime për gjëra të caktuara.

Rezultatet kanë treguar se ata të cilët e kishin kontrolluar fshikën e plotë urinare, e kishin futur shumë më mirë edhe trurin në funksion.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi