Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Festivali i zjarrit atraksion gjithnjë e më i madh në Kiev   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Festivali i zjarrit atraksion gjithnjë e më i madh në Kiev   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Festivali i zjarrit atraksion gjithnjë e më i madh në Kiev

Shko poshtë

Festivali i zjarrit atraksion gjithnjë e më i madh në Kiev   Empty Festivali i zjarrit atraksion gjithnjë e më i madh në Kiev

Mesazh nga Juѕт٠ Fri Jun 17, 2011 10:38 am

Festivali i zjarrit atraksion gjithnjë e më i madh në Kiev

Në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev, gjatë këtij vikendi është organizuar festivali i pestë i zjarrit. Në të morën pjesë “hedhësit më të mirë të zjarrit” dhe ekspertët e piroteknikës, të cilët vërtetë dhuruan një spektakël të jashtëzakonshëm.
Festivali i parë i zjarrit është organizuar më 2007 në qendër të Kievit ku morën pjesë rreth 200 veta.

Ndërkohë teknikat e përdorura gjatë këtij festivali u bënë më të komplikuara dhe më të popullarizuara e që nuk është për tu habitur kur bëhet fjalë për Kievin, pasi ky qytet ka një histori të gjatë të teatrit të rrugës, i cili për shumë ukrainas është formë e preferuar argëtimi.

Festivali për një kohë shumë të shkurtë u bë i popullarizuar dhe tërhoqi numër të madh të publikut.

Ngjarja kryesore është parada spektakulare për të cilën organizatorët shpresojnë se do ta klasifikojnë si zhanër të ri të artit të rrugës, shkruan Daily Mail.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi