Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Shitet revolveri i Al Capones   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Shitet revolveri i Al Capones   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shitet revolveri i Al Capones

Shko poshtë

Shitet revolveri i Al Capones   Empty Shitet revolveri i Al Capones

Mesazh nga Juѕт٠ Tue May 31, 2011 8:00 pm

Shitet revolveri i Al Capones   F.0530145321271_m

Revolveri i cili i përkiste Al Capones, mafiozit nga Chicago, mund të arrijë shumën rekord prej 80.000 euro në ankandin i cili pritet të mbahet në muajin qershor, shkruan Telegraph.
Revolveri Colt .38 është punuar në maj të vitit 1929 vetëm disa muaj para se gangsteri i famshëm Al Capone të urdhëronte vrasjen e rivalëve të tij. Masakra ndodhi në ditën e Shën Valentinit.

Revolveri i Al Capones shitet nga një koleksionues i cili posedon edhe letrën të cilën e ka nënshkruar vetë Al Capone. Kjo letër i jep autenticitetin edhe revoles. Al Capone dominoi nëntokën e Chicagos deri në arrestimin e tij më 1931 për shkak të evazionit fiskal. Ai vdiq më 1947.

Në ankandin i cili pritet të mbahet më 22 qershor do të shitet edhe pistoleta e kriminelit amerikan Thomas Coleman “Cole” Younger i cili ka qenë anëtar i banës së Jamesëve, vëllezërve Frank dhe Jesse James. Pritet që kjo revole të arrijë çmimin 98.000 euro.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi