Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Qeni më i shtrenjtë në botë shitet për një milion euro   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Qeni më i shtrenjtë në botë shitet për një milion euro   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Qeni më i shtrenjtë në botë shitet për një milion euro

Shko poshtë

Qeni më i shtrenjtë në botë shitet për një milion euro   Empty Qeni më i shtrenjtë në botë shitet për një milion euro

Mesazh nga Juѕт٠ Sun Mar 20, 2011 2:26 pm

Qeni më i shtrenjtë në botë shitet për një milion euro   411

Qeni i racës mastif tibetian me qime të kuqe është qeni më i shtrenjtë në botë pasi u shit për një milion euro, shkruan Telegraph.
Mastifët tibetian janë qenë të mëdhenj të cilët janë posesiv ndaj pronarëve të tyre. Në të kaluarën ata kanë ruajtur kampet nomade dhe manastiret në Tibet. Vlerësohet se këta qenë janë njëra ndër racat më të vjetra në botë, ndërsa legjenda thotë se Ghenghis Khan dhe Buda kishin nga një qen të tillë.

Besohet se këta janë racë e pastër “kineze” e cila është shumë e rrallë jashtë Tibetit, e që dallon prej qenve tjerë. Çmimet e këtyre qenve vitet e fundit janë rritur nga 500 në qindra mijëra euro.

Sipas fjalëve të pronarit Lu Liang, qeni Hong Kong i vjetër vetëm 11 muaj, është i gjatë 90 centimetra dhe i rëndë më shumë se 80 kilogramë. Duke mos zbuluar detaje tjera, Lu tha se njërin prej këtyre qenve e shiti për një milion euro një multimilioner nga Kina veriore i cili është pronar i një miniere qymyri.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi