Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Bertani fillon karrierën si këngëtar në Turqi  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Bertani fillon karrierën si këngëtar në Turqi  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bertani fillon karrierën si këngëtar në Turqi

 :: Te ndryshme :: V.I.P

Shko poshtë

Bertani fillon karrierën si këngëtar në Turqi  Empty Bertani fillon karrierën si këngëtar në Turqi

Mesazh nga Juѕт٠ Fri May 13, 2011 6:07 pm

Pas Big Mamës, edhe këngëtari Bertan Asllani dëshiron të sfidojë veten në tregun turk. Duke qenë një njohës i mirë i gjuhës turke, Bertani nuk e ka problem të flasë dhe komunikojë e akoma më pak të këndojë, duke ditur që prej disa vitesh është edhe në tregun shqiptar me hite të shumta. Siç mësojmë, ndryshe nga Big Mama që ka realizuar vetëm një këngë me video, Bertani ka nënshkruar kontratë afatgjatë dhe do të realizojë një album të tërë me një produksion turk, i cili ka lidhur kontratë gjithashtu edhe me yllin turk Tarkan. Bertani është shumë i ri në moshë, por deri më tani ka arritur shumë në karrierën e tij, duke bërë për vete publikun shqiptar.
Përveç këngëve dhe videoklipeve të ndryshme, ai ka qenë i pranishëm edhe nëpër shumë show televizivë dhe spektakle të ndryshme. Kënga, të cilën e ka realizuar me klip në gjuhën turke, i përket zhanrit pop/turbo dhe është shumë ritmike. Klipi është realizuar në Maqedoni me produksionin e vetë këngëtarit, ndërsa në klip shfaqet së bashku me një modele maqedonase duke u ledhatuar.
Ky është një nga projektet më të shtrenjta që ka realizuar Bertani deri më tani, por flitet se do të jetë edhe një nga projektet më të shtrenjta në gjithë estradën në Maqedoni. Premierën klipi do ta ketë fillimisht nëpër disa televizione turke, ndërsa më pas do të qarkullojë edhe nëpër televizionet shqiptare e ato maqedonase.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 :: Te ndryshme :: V.I.P

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi