Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Lyrical Son së shpejti me “Për inat t’njoni tjetrit”  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Lyrical Son së shpejti me “Për inat t’njoni tjetrit”  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lyrical Son së shpejti me “Për inat t’njoni tjetrit”

 :: Te ndryshme :: V.I.P

Shko poshtë

Lyrical Son së shpejti me “Për inat t’njoni tjetrit”  Empty Lyrical Son së shpejti me “Për inat t’njoni tjetrit”

Mesazh nga Juѕт٠ Sat Apr 09, 2011 8:20 am

Deri tash ata kanë mbaruar më shumë se gjysmën e punës rreth albumit të radhës dhe diku 15 këngë janë të gatshme për publikun. Por pjesa tjetër e punës ka ngecur përkohësisht, pasi njëri nga bashkëpunorët e Festim Arifi, i cili njihet në publik si Lyrical Son, Mc Kresha, i ka hyrë një aventure të pa prekur deri më sot. Ai është pjesë e “VIP Shpija 2”. “Albumi i titulluar ‘Për inat t’njoni tjetrit’ do të dalë shumë shpejt në shitje dhe do t’i ketë 25 këngë të reja. Bashkë me MC Kreshën jemi përshtatur të punojmë një album të qejfit, një album që do të ketë full hip-hop dhe full sene të ‘smuta’ dhe shumë inspirative për publikun e gjithashtu për kolegë, për reperë të tjerë”, tregon Lyrical Son për ‘InfoPress’, derisa shpalos pjesë nga brendësia e albumit. “Përveç albumit, i cili përmes 25 këngëve do t’i sjellë krejt temat e mundshme që mund t’i sjellë një reper, jemi pak më ekstra, pasi jemi munduar të përshtatemi pak më shumë me mentalitet e shqiptarëve kudo që janë. E përpos kësaj, do të dalë edhe një këngë, që e kam bërë vetë tash. Në këtë këngë kam provuar të jem paksa më i butë, sa më për femra”. “Kurrë në jetë nuk e kam bërë një këngë për femra, dhe më në fund realizova një të tillë. Nuk është zhanër që njerëzit janë mësuar të më shohin e dëgjojnë, por po dua t’u them, jo vetëm reperëve, por estradë tutuni, ‘Keq e kanë punën’. Çka do që është e mirë dhe më pëlqen mua, unë e bëj”, është shprehur Lyrical Son.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 :: Te ndryshme :: V.I.P

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi