Kënaqesia juaj në portalin tonë!
 	  Tre stile flokësh që na kujtojnë romantikën User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Kënaqesia juaj në portalin tonë!
 	  Tre stile flokësh që na kujtojnë romantikën User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tre stile flokësh që na kujtojnë romantikën

Shko poshtë

 	  Tre stile flokësh që na kujtojnë romantikën Empty Tre stile flokësh që na kujtojnë romantikën

Mesazh nga Kosovarja Sun Dec 05, 2010 10:24 pm

Flokët tërheqin vëmendjen ndaj fytyrës, prandaj duhet të kujdeseni më shumë për to pa marrë parasysh modën dhe stilin, ata gjithmonë duhet të jenë të pastër dhe mirëmbajtur.
Këtë vjeshtë gjithçka është në shenjë të spikatjes së feminitetit, kështu që më modern është stili i flokëve të dredhura pak kështu do të keni një dukje të zakonshme romantike, por me shumë përkushtim. Meqenëse aktualisht stili më modern i formës retro të flokut është në përputhje me këtë stil të vjetër dhe modern. Moderne janë stilet retro të flokëve që na kujtojnë romantikën dhe dukjen e pafajshme.

Topuz
Stili i flokëve në formë të topuzit është trend që vazhdon qysh nga vera e kaluar dhe do të jetë i pranishëm edhe këtë vjeshtë. Ky stil i thjeshtë bëhet vetëm për disa minuta. Nëse gjatë verës moderne ishin topuzet e ngritura lartë, tani vendosini të bëni një topuz mesatar dhe elegant. Për të arritur këtë dukje interesante mund të thurni një gërshetë. Ktheni gërshetën dhe do të keni një stil elegant dhe modern të flokëve tuaj.
 	  Tre stile flokësh që na kujtojnë romantikën Foto-1tre

Bishti
Bishti është stili më i thjeshtë dhe shpëtim për “ditët dhe jo aq të mira” të flokëve. Kjo paraqitje që kohëve të fundit ishte shumë prezent në javët e modë është e të gjithë kohërave. Bishti kujton brishtësinë dhe pafajësinë. Një stil retro interesant i flokëve që kërkon vetëm disa minuta të qëndroni para pasqyrës. Gratë më të moshuara që dëshirojnë të kenë këtë stil të flokëve duhet të jenë shumë të kujdesshme që të mos e shtrëngojnë të gjithë flokët, por pranë fytyrës të lëshojnë vetëm disa fije, sepse në të kundërtën nëse floku është shtrënguar shumë i thekson akoma më shumë rrudhat në fytyrë.

 	  Tre stile flokësh që na kujtojnë romantikën Foto-2tre(1)
Flokë të dendur të ngritur lartë
Ky stil krejtësisht është retro stil i flokëve. Ju duhet më shumë kohë për ta bërë këtë, mirëpo pasi ta keni përforcuar me llakun për flokë, nuk duhet më të kujdeseni për të. Në fillim flokët duhet të krihen mirë që në rrënjë dhe më pas të përforcohet me llak. Një grua me një stil të këtillë flokësh duket tërheqëse dhe jo e zakonshme, prandaj këtë stil jua rekomandojmë sidomos kur dilni në mbrëmje.
Kosovarja
Kosovarja
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri


http://www.Ardhmeria-Forum.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi