Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Gold AG sjell “Realitet”-in   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Gold AG sjell “Realitet”-in   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gold AG sjell “Realitet”-in

 :: Te ndryshme :: V.I.P

Shko poshtë

Gold AG sjell “Realitet”-in   Empty Gold AG sjell “Realitet”-in

Mesazh nga Juѕт٠ Thu Mar 10, 2011 5:50 pm

Reperi kosovar Arian Agushi, i njohur si “Gold AG”, ka realizuar edhe albumin e tij më të ri të titulluar “Realitet”, i katërti në karrierën e tij, dhe i cili është hedhur në treg që nga shtatë marsi. “Albumi përfshin tema të ndryshme ashtu siç pret edhe publiku nga unë. Në këtë album janë të përfshira tema të ndryshme sociale, me një fjalë jam munduar të paraqes realitetin në të cilin jetojmë. Çdo fjalë që është shkruar në tekstet e këngës është dalë nga zemra, prandaj edhe e kam quajtur “Realiteti”, ka thënë “Gold AG” për “Zëri”. Përkundër problemeve të mëdha që po hasin këngëtarët tanë për shitjen e albumeve, Ariani thotë se nuk qëndron keq në këtë aspekt.
“Unë kam fitime edhe prej shitjeve të albumit, por kur bëj album, nuk pres që me çdo kusht të përfitoj prej tij”, ka thënë ai. Ai gjithashtu ka theksuar se menjëherë ka nisur përgatitjet të këngëve të reja, ndërsa njërës prej këngëve do t’ia realizojë edhe video-klipin.
“Pas publikimit të këtij albumi, kam filluar të incizoj këngë të reja për albumin tjetër. Katër këngë janë të përfunduara dhe do t’i nxjerri kohë pas kohe. Ndërkaq, njërës nga këngët do t’i realizoj edhe video-klipin”, ka përfunduar ai.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 :: Te ndryshme :: V.I.P

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi