Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Bartë njëmijë hajmali për t’u mbrojtur nga shpirti i keq  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Bartë njëmijë hajmali për t’u mbrojtur nga shpirti i keq  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bartë njëmijë hajmali për t’u mbrojtur nga shpirti i keq

2 posters

Shko poshtë

Bartë njëmijë hajmali për t’u mbrojtur nga shpirti i keq  Empty Bartë njëmijë hajmali për t’u mbrojtur nga shpirti i keq

Mesazh nga Juѕт٠ Thu Feb 24, 2011 11:29 am

Bartë njëmijë hajmali për t’u mbrojtur nga shpirti i keq  612

Tajlandezi i cili tmerrohet nga shpirtrat e këqij çdo ditë me vete bartë njëmijë hajmali të cilat duhet ta mbrojnë atë.

Ky 40 vjeçar mbikëqyrës në një firmë në qytetin Chaingmai thotë se hajmalitë e tij peshojnë rreth 30 kilogramë, por kjo nuk paraqet fare problem për të.

“Që kur kam qenë i vogël jam frikësuar shumë prej shpirtrave dhe gjithmonë ëndërroj se do të më pushtojnë shpirtrat e këqij. Kam filluar t’i bart disa hajmali para 20 vitesh, ndërsa tash kam rreth 1.000”, thotë ai.

Disa nga hajmalitë që ai bart janë shumë të vlefshme, edhe pse siç thotë, më nuk u frikësohet shpirtrave si dikur, bartja e hajmalive i është bërë shprehi. Tash më shumë u frikësohet hajnave sesa shpirtrave të këqij.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Bartë njëmijë hajmali për t’u mbrojtur nga shpirti i keq  Empty Re: Bartë njëmijë hajmali për t’u mbrojtur nga shpirti i keq

Mesazh nga aLbinna. Fri Feb 25, 2011 8:17 pm

ahahaha..SubhanaAll-llah!
Ne qkaa besojnn :S:S:S :@:A:A :sd3d: :ohhh:
aLbinna.
aLbinna.
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi