Kënaqesia juaj në portalin tonë!
E shpëtoi burrin duke e goditur tigrin me garuzhdë   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Kënaqesia juaj në portalin tonë!
E shpëtoi burrin duke e goditur tigrin me garuzhdë   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

E shpëtoi burrin duke e goditur tigrin me garuzhdë

Shko poshtë

E shpëtoi burrin duke e goditur tigrin me garuzhdë   Empty E shpëtoi burrin duke e goditur tigrin me garuzhdë

Mesazh nga Juѕт٠ Tue Feb 15, 2011 1:48 am

E shpëtoi burrin duke e goditur tigrin me garuzhdë   F.0214202706919_m

Pasi që tigri e sulmoi burrin e saj derisa po gjuante afër shtëpisë së tij në Malajzi, gruaja trime e shpëtoi bashkëshortin duke goditur bishën e egër me garuzhdë- shkruan The Sun.
Bisha e tërbuar sulmoi Tambun Tedinin derisa po gjuante dhelpra jo larg shtëpisë së tij. Tambun fillimisht u përpoq të ngjitje në një pemë, por tigri arriti ta kapte dhe e tërhoqi në tokë.

Bashkëshortja e tij 55 vjeçare, Hans Besau, dëgjoi thirrjet për ndihmë dhe fluturim u nis për ta shpëtuar. Tigrin e sulmoi “e armatosur” vetëm me garuzhdë. Pas disa goditjeve në kokë, bisha u frikësua dhe iku.

“Isha i tmerruar. E godita tigrin me tërë fuqinë në kokë, por kjo nuk më ndihmoi. U detyrova të përleshem me të për t’i ikur kthetrave të tij. Ai do të më kishte mbytur me kthetrat e mprehta sikur të mos më kishte dalë në ndihmë bashkëshortja”, tha Tambun, pasi u pranua në spital ku mjekët po kujdesen për plagët e tij.

Policët lokale planifikojnë ta gjejnë tigrin dhe ta detyrojnë atë të futet më thellë në xhungël.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi