Kënaqesia juaj në portalin tonë!
OPERACIONI I ZEMRËS SE HAPUR.PERKATSISHT-VALVULES MITRALE DHE AORTALE. User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

OPERACIONI I ZEMRËS SE HAPUR.PERKATSISHT-VALVULES MITRALE DHE AORTALE.

Shko poshtë

OPERACIONI I ZEMRËS SE HAPUR.PERKATSISHT-VALVULES MITRALE DHE AORTALE. Empty OPERACIONI I ZEMRËS SE HAPUR.PERKATSISHT-VALVULES MITRALE DHE AORTALE.

Mesazh nga Sahit Rexhepi Keca prej Mon Nov 25, 2013 6:45 pm

OPERACIONI I ZEMRËS SË HAPUR.PËRKATSISHT-VALVULES MITRALE DHE AORTALE.
Sahit Rexhepi Keca
Sahit Rexhepi Keca
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri


Mbrapsht në krye Shko poshtë

OPERACIONI I ZEMRËS SE HAPUR.PERKATSISHT-VALVULES MITRALE DHE AORTALE. Empty Re: OPERACIONI I ZEMRËS SE HAPUR.PERKATSISHT-VALVULES MITRALE DHE AORTALE.

Mesazh nga Sahit Rexhepi Keca prej Mon Nov 25, 2013 6:47 pm

Çka dini rreth operacionit të Zemrës dhe zëvendësimin e Valvulave Mitrale dhe Aortale.
Sahit Rexhepi Keca
Sahit Rexhepi Keca
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri


Mbrapsht në krye Shko poshtë

OPERACIONI I ZEMRËS SE HAPUR.PERKATSISHT-VALVULES MITRALE DHE AORTALE. Empty Re: OPERACIONI I ZEMRËS SE HAPUR.PERKATSISHT-VALVULES MITRALE DHE AORTALE.

Mesazh nga Sahit Rexhepi Keca prej Tue Nov 26, 2013 2:45 pm

unë jam një nder ta qe ikum zavendësu dy valvulat e zemrës Mitrale dhe Aortale,në spitalin ACIBADEM-SISTINA në shkup.të cilat ikam tash të plastikës.ku vetëm një valvulë mka kushtu 2.500 euro dy valvula 5.000 euro krejt operacioni mka kushtu 12.000 mijë euro.operacionin e kum ba më 12.04.2012.nga mjeku Taxher Salis ku një kohësisht edhe ish pronar i spitalit privat "ACIBADEM SISTINA"kum pas probleme më shumë se 10.vjet me zemër por na si shiptar qe jem nuk shkojm kurr me kohë mu kontrollu për naj smuj por shkojm vetëm atëher kur na bahet vonë.kum rrahje te shpejta të zemrës her pas here të pa kontrolluara dhe shumë të shpejta deri 130,her në minut.kum shumë shumë dhimt në gjyks therrje të papërballueshme,kum mpirje të gjith trupit të kamve,marramendje dhe dhimbje në kokë jo në gjith kokën por pas koke,kjo kish qen për arsye të zemrës ëe nuk ka pas fuqi mi qu gjak gjith trupit për arsye të prishjes se valvulave se valvulat ishin pumpat kryesore të zemrës qe pe qarkullojshin gjith gjakun nëpër trup.tash normal mirë jamë,por përdori barna 4.copa ato ikam dhe i përdori sat jam gjall për mi majt valvulat në gjendje të mirë dhe për mos mu trash gjaku,dhe normal gjyksin e kam të ndarë përgjys por ikam telat në gjyks qe makan lidh gjyksin pas operacionit dhe ata ttela ikam edhe sot dhe nuk jeken kurr sat jam gjallë.ku hiq më pak se 25.tela ikam në gjyks nuk edi as vetë prej qfar materiali ishin por nja e sigurt ish qe ashtin dhe mishin nuk pe infektojshin.nuk edi ishalla zoti nuk e provon kërkan si mu.por vetë një sen di mëju thanë,se bini mas vetit dajma sa asht ma herët se dikur nashta bahet vonë.punën e sotit mos ele kurr për nesra dhe smujen e sotit mos e le kurr për nesra.Sahit rexhepi keca.fsh drobesh-viti.kosovë.
Sahit Rexhepi Keca
Sahit Rexhepi Keca
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri


Mbrapsht në krye Shko poshtë

OPERACIONI I ZEMRËS SE HAPUR.PERKATSISHT-VALVULES MITRALE DHE AORTALE. Empty Re: OPERACIONI I ZEMRËS SE HAPUR.PERKATSISHT-VALVULES MITRALE DHE AORTALE.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi