Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Neurologu zbulon anën e errët të trurit User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Neurologu zbulon anën e errët të trurit

Shko poshtë

Neurologu zbulon anën e errët të trurit Empty Neurologu zbulon anën e errët të trurit

Mesazh nga Juѕт٠ prej Thu Feb 14, 2013 2:38 am

Neurologu zbulon anën e errët të trurit 2210

Neurologu gjerman, dr. Gerhard Roth, pohon që duke hulumtuar kriminelët e dhunshëm ka gjetur shtresën në pjesën qendrore të trurit e cila është përgjegjëse për sjelljen e keqe të njerëzve. Për këtë hulumtim ishte angazhuar nga qeveria gjermane.
Të anketuarit nuk kanë treguar emocione gjatë skenave brutale, më saktësisht asgjë nuk ka ndodhur në pjesët e trurit përgjegjëse për pikëllim dhe ndjeshmëri.
Gjatë hulumtimit, kriminelëve u janë treguar filma të shkurtër dhe u janë matur valët trunore, ndërsa Roth është çuditur nga ajo që të anketuarit nuk kanë treguar emocione gjatë skenave brutale, më saktësisht, asgjë nuk ka ndodhur në pjesët e trurit përgjegjëse për pikëllim dhe empati apo ndjeshmëri.
Ai ka konstatuar që në pjesën e poshtme të lobit ballor të kriminelëve gjithmonë ekziston ndonjë e metë, por po kështu nuk ekzistojnë dy kriminelë të njëjtë, kështu që i ka ndarë në tri grupe.
Grupi i parë janë njerëz të shëndetshëm psikikisht të cilët janë rritur në mjedis ku kanë mësuar që është normale të vidhet, të rrihet apo vritet dikush.
Grupi i dytë janë personat e sëmurë psikikë, për të cilët e tërë bota është kërcënim, mjafton një lëvizje ose shikim i gabuar për t'u shndërruar në vrasës.
Në grupin e tretë hyjnë psikopatët totalë si Sta1ini dhe Hitleri.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi