Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Harroni pesë shujta në ditë  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Harroni pesë shujta në ditë

Shko poshtë

Harroni pesë shujta në ditë  Empty Harroni pesë shujta në ditë

Mesazh nga Juѕт٠ prej Thu Jun 28, 2012 12:02 am

Harroni pesë shujta në ditë

Nëse mund t'u besohet shkencëtarëve që studiojnë hormonet leptinë dhe gerlinë, konsumimi shumë i shpeshtë i ushqimit mund të çrregullojë sinjalet natyrore trupore.

Një nga konceptet më popullore të ushqimit të shëndetshëm dhe të balancuar është pesë ose gjashtë shujta të vogla të shpërndara gjatë ditës. Megjithatë, nëse mund t'u besohet shkencëtarëve që studiojnë hormonet leptinë dhe gerlinë, konsumimi shumë i shpeshtë i ushqimit mund të çrregullojë sinjalet natyrore trupore.

Përveç kësaj, me ngrënien e shpeshtë të diçkaje, qoftë ajo edhe perime, shumë lehtë mund të bini në kurthin për të konsumuar më shumë kalori sesa të kishit ngrënë një shujtë siç duhet.

Ata që janë të brengosur për shkak të ngadalësimit. të metabolizmit, shkencëtarët, thonë se si metabolizmi është shumë më i qëndrueshëm sesa mendojmë zakonisht.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi