Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Telefonat celularë nuk shkaktojnë tumor në tru, por...   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Telefonat celularë nuk shkaktojnë tumor në tru, por...

Shko poshtë

Telefonat celularë nuk shkaktojnë tumor në tru, por...   Empty Telefonat celularë nuk shkaktojnë tumor në tru, por...

Mesazh nga Juѕт٠ prej Thu May 31, 2012 10:19 pm

Telefonat celularë nuk shkaktojnë tumor në tru, por...

Studimet shkencore në katër vende skandinave nuk kanë gjetur lidhshmëri të drejtpërdrejtë mes përdorimit të telefonave celularë dhe shfaqjes së gliomës – tumorit në tru.
Shkencëtarët thonë se asnjë studim i deritanishëm nuk e konfirmuar shfaqjen e gliomës në tru si pasojë e përdorimit të telefonave celularë, megjithatë ata paralajmërojnë që të kihet kujdes dhe të reduktohet përdorimi i telefonave në jetën e përditshme.
“Nuk mund të themi se përdorimi i telefonave celularë nxit shfaqjen e gliomës në tru. Telefonin celular nuk është mirë ta përdorim si lojë ose si gjësend për argëtim. Duhet të kihet kujdes, sidomos të mos mbahen telefonat celularë në dhomën e gjumit” – thonë shkencëtarët.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi