Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Vitaminat e grupit B na relaksojnë   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Vitaminat e grupit B na relaksojnë

Shko poshtë

Vitaminat e grupit B na relaksojnë   Empty Vitaminat e grupit B na relaksojnë

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sun Sep 25, 2011 12:13 am

Vitaminat e grupit B na relaksojnë

Ekspertët kanë njoftuar së fundmi se dozat e larta të vitaminave të grupit B mund ta përmirësojnë disponimin dhe ta zvogëlojnë stresin e përditshëm.
Në fakt, është realizuar një studim në të cilin janë përshirë 60 participantë, të cilët në periudhë tremujore, çdo ditë kanë marrë doza të larta të vitaminave të grupit B.
Rezultatet kanë treguar ulje të dukshme të tendosjes psikike, shpërqendrimit dhe disponimit depresiv te pjesëmarrësit në studim.
Këto rezultate janë në përputhje edhe me dy studime të mëparshme rreth ndikimit të shtesave multivitaminoze në emocione, presionin psikik dhe tendosjen.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi