Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Meshkujt me mbipeshë kanë spermë jo të mirë  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Meshkujt me mbipeshë kanë spermë jo të mirë  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Meshkujt me mbipeshë kanë spermë jo të mirë

Shko poshtë

Meshkujt me mbipeshë kanë spermë jo të mirë  Empty Meshkujt me mbipeshë kanë spermë jo të mirë

Mesazh nga Juѕт٠ Sun Jul 17, 2011 7:52 pm

Meshkujt me mbipeshë kanë spermë jo të mirë

Meshkujt që kanë kilogramë të tepërt, ngjashëm sikurse partneret e tyre në këtë gjendje, kanë gjasa dukshëm më të vogla për t’u bërë prindër.

Deri te ky konkludim është ardhur me krahasimin e kualitetit të spermës së tyre me meshkujt me peshë normale trupore.

Gjatë njërit nga studimet më të mëdha të këtij lloji, janë marrë mostrat e spermës së 1.940 meshkujve, të cilëve iu është matur edhe indeksi i masës trupore (BMI).

Ndërsa ka rezultuar se sa më e madhe që është teprica e kilogramëve, aq më i vogël është kualiteti i spermës.

Ky studim ka treguar se numri i spermatozoideve te meshkujt me mbipeshë është për 20 për qind më i ulët në krahasim me numrin e qelizave seksuale mashkullore te personat me peshë normale trupore.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi