Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Shqiptari shet pizza 1000 dollarëshe në New York  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Shqiptari shet pizza 1000 dollarëshe në New York  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shqiptari shet pizza 1000 dollarëshe në New York

Shko poshtë

Shqiptari shet pizza 1000 dollarëshe në New York  Empty Shqiptari shet pizza 1000 dollarëshe në New York

Mesazh nga Juѕт٠ Fri May 27, 2011 6:51 pm

Pronari i pizzerisë Nino’s Bellisima, shqitari Nino Selimaj i kishte lindur ideja më 2007 për ta përgatitur një pizza ekstravagante. Ai punoi më shumë se një vit vetëm për të gjetur kombinimin e duhur të përbërësve dhe mëlmesave për pizzën e shtrenjtë.

Pizza 1000 dollarëshe përmban salcë kosi, katër llojë kavijari, karavidhe, vezë peshku losos dhe pak wasabi. Secila pjesë e pizzas shitet për 250 dollarë dhe përmban vetëm një lloj kavijari.

Bile edhe gjatë krizës ekonomike Selimaj thotë se ka myshterinj që vijnë ta provojnë specialitetin e tij. Ata që kanë shijuar pizzën më të shternjtë në botë thonë se kjo pizza nuk ka shije sit ë pizzave tjerë e që nuk është për tu habitur për faktin se vetëm pjesa e brumit të pjekur është prej miellit Italian, ndërsa materiali tjetër është prej djathi.

Pizza më e shtrenjtë në botë me çmim rreth 2400 dollarë mund të gjendet në menunë e restorantit Margo’s në Malta. Edhe pse pronari i restorantit Claude Camilleri një herë ose dy herë në vit ka shansin ta gatuajë një pizzë të tillë. Nino Selimaj thotë se të paktën gatuan dy pizza të tilla në javë, e kur flitet për pizzat e New Yorkut kjo nuk është vetëm punë reklame, shkruajnë mediat amerikane.

Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi