Kënaqesia juaj në portalin tonë!
A është ky zagari më i keq?   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Kënaqesia juaj në portalin tonë!
A është ky zagari më i keq?   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A është ky zagari më i keq?

Shko poshtë

A është ky zagari më i keq?   Empty A është ky zagari më i keq?

Mesazh nga Juѕт٠ Sun May 22, 2011 10:18 pm

A është ky zagari më i keq?   F.0522094309393_m

Zagari i cili nuk e pa dhe nuk e nuhati dhelprën pas bishtit të tij mori epitetin e zagarit më të keq në histori.
Zagari i pafat shkoi deri në zgavrën e strofullit të dhelprës ku ishin edhe këlyshët e saj, por nuk arriti ta zbulonte. Dhelprat gjithmonë mbrojnë strofullin e tyre, por kësaj radhe as që pati nevojë, pasi qeni nuk e vërejti dhelprën femër pas vetes.

Fotografitë e pazakonta i bëri fotografi Mircea Costina në Montreal të Kanadasë.

“I kam përcjellë dhelprat tri vjet rresht. Sivjet nëna dhelpër lindi katër këlyshë. Prindërit janë shumë mbrojtës ndaj këlyshëve. Sot kam qëndruar rreth shtatë orë afër strofullit të tyre për t’i bërë disa fotografi të mira, por dhelprave kjo gjë nuk iu pëlqeu dhe filluan të shqetësohen. Në këtë moment dëgjova lehjen e një qeni. Dhelpra mashkull doli në mbrojtje të këlyshëve, ndërsa femra u përpoq ta hutonte”, tha Costina.

Ai tha se nuk e habiti aq shumë skena e pazakontë por mbeti i befasuar me guximin e kafshëve të cilat ishin të vendosura për t’i mbrojtur këlyshët.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi