Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Cifti qe martohet cdo 2 dite User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Cifti qe martohet cdo 2 dite User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cifti qe martohet cdo 2 dite

Shko poshtë

Cifti qe martohet cdo 2 dite Empty Cifti qe martohet cdo 2 dite

Mesazh nga answeR hackeR Sun Dec 19, 2010 9:12 pm



Derisa disa çifte heqin të zitë e ullirit për të mbërritur tek altari, britaniku Mark dhe bashkëshortja e tij, australiania Denisse Duffield-Thomas, i thanë njëri tjetrit “PO”, para altarit hiq më pak se 83 herë. Ata shpresojnë se do të martohen 100 herë.

Momentalisht janë në të njëjtën pozitë me rekorderët e deritashëm të Guinnessit. Çifti kishte fituar garën për punën e testimit të lokacioneve më të mira për martesë dhe vendeve më të përshtatshme për muajin e mjaltit të firmës irlandeze “Runaway Bride and Groom” (“Nusja dhe dhëndëri që braktisin altarin”). Për këtë punë kishin konkurruar 30.000 njerëz.

Herën e fundit ata janë martuar në një klub të plazhit australian Port Douglas Peppers të premten. Qifti për herë të parë është martuar në Britaninë e Madhe në gusht të vitit të kaluar, ndërsa pas kësaj ata kishin organizuar dasmën në një plazh të Australisë.

Në gjashtë muajt e fundit ata ripërtërinë betimin e martesës në të gjitha vendet më interesante të botës, shpella, laguna, rrënoja të kishave. Fotografitë e ceremonisë së martesës i publikojnë në blogun e tyre.
answeR hackeR
answeR hackeR
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi