Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Shkruan duke përdorë 43 pjesë të trupit  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Shkruan duke përdorë 43 pjesë të trupit  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shkruan duke përdorë 43 pjesë të trupit

Shko poshtë

Shkruan duke përdorë 43 pjesë të trupit  Empty Shkruan duke përdorë 43 pjesë të trupit

Mesazh nga Juѕт٠ Sun Apr 03, 2011 3:31 pm

Shkruan duke përdorë 43 pjesë të trupit

Shkruan duke përdorë 43 pjesë të trupit  F.0402100442613_m

Një burrë nga Kina është në gjendje të shkruajë kaligrafi me lapsin të cilin mund ta mbajë me 43 pjesë të ndryshme të trupit.

Cao Ruiqin, 44 vjeçar, mund të formojë shkrim elegant duke përdorur sytë, vrimat e veshit, hundën, belin, sqetullën, kërthizën, qepallat dhe gjunjët, shkruan Metro.

Ai tash dëshiron të aplikojë për librin e rekordeve Guinness për ta pranuar talentin e tij. Cao filloi ta praktikojë kaligrafinë kineze kur ishte gjashtë vjeçar. Ai tha: “Kam mësuar prej gjyshit tim. Por për shkak të varfërisë unë mund të shkruaja vetëm me një shkop dhe i ulur në dysheme”.

Ai sqaroi se si filloi të praktikojë shkrimin me pjesët tjera të trupit pasi një shok i tij me një këmbë të amputuar vdiq.

“Para më shumë se dhjetë vitesh një shokut tim ia amputuan njërën këmbë pas operacionit. Ai shkruante dorëshkrimin kinez shumë bukur dhe pas operacionit ai humbi interesin në jetën dhe vdiq disa vite më vonë nga dëshpërimi. Unë vendosa të zbulojë një mënyrë të re për njerëzit me të meta fizike për të shkruar dhe për të kthyer besimin në veten dhe jetën”.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi