Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Ne raste qe hasni ne nje te lenduar duhet te i nderrmerni keto masa  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Ne raste qe hasni ne nje te lenduar duhet te i nderrmerni keto masa

Shko poshtë

Ne raste qe hasni ne nje te lenduar duhet te i nderrmerni keto masa  Empty Ne raste qe hasni ne nje te lenduar duhet te i nderrmerni keto masa

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sun Apr 03, 2011 2:54 pm

Ne raste qe hasni ne nje te lenduar duhet te i nderrmerni keto masa

1. Vertetoni se a egziston ndonje rrezike tjeter I cili mund ta rrezikoj te lenduarin dhe ju personalisht.
2. Po te jete e mundur, lereni te lenduarin te qendroje shtrire aty ku e keni gjetur gjithnje derisa t’i nenshtrohet egzaminimit. Po qe se duhet te levizini, bejeni me kujdes te madhe.
3. Nese i lenduari vjell, vendosni ne poziten per rast kome( kthejni ne krah) qe te mos i zihet fryma.
4. Nese pushon se marruri fryme, jepni frymarrje artificiale.
5. Mbulojeni me ****a qe te kete ngrohet dhe per ta mbrojtur nga rrethanat shoqrore.
6. Lidhni pjeset e lenduara te trupit dhe beni imobilizimin e tyre.
7. Gjeni menyren me te mire per ta transportuar ne spital.
8. Kerkoni ndihmen mjeksore profesionale sa me pare qe eshte e mundur.
9. Perdoreni dorezat e gomes kur imobilizoni gjakderdhjen.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi