Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Delja lindi një këlysh qeni në Kinë  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Delja lindi një këlysh qeni në Kinë  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Delja lindi një këlysh qeni në Kinë

Shko poshtë

Delja lindi një këlysh qeni në Kinë  Empty Delja lindi një këlysh qeni në Kinë

Mesazh nga Juѕт٠ Fri Apr 01, 2011 3:45 pm

Delja lindi një këlysh qeni në Kinë  F.0325205206496_m

Një dele lindi një këlysh qeni në një fermë kineze, thotë pronari Liu Nauiying, të cilën kanë filluar ta vërshojnë radhë të gjata njerëzish për ta parë këlyshin leshtor.

Liu thotë se kishte gjetur qengjin-qen në fushë menjëherë pas lindjes. Dhe me ‘lindje’ ai nënkupton se delja e tij kishte filluar ta lëpinte krijesën dhe e kishte vërejtur se delja sapo e kishte pjellë këtë krijesë interesante. “Po kullosja delet dhe e pashë një dele duke lëpirë qengjin e porsalindur në barë. Qengji ishte ende i lagësht”, thotë pronari.

“Kur u afrova më shumë për ta kontrolluar qengjin mbeta i tmerruar sepse dukej i çuditshëm, sikur të ishte një kryqëzim ndërmjet deles e qenit. U frikësova pak, pasi unë rris dele për më shumë se 20 vjet dhe nuk kam parë krijesë të tillë kurrë”.

Edhe pse ishte leshtor si qengj, goja, hunda, sytë, veshët dhe bishti i kësaj krijese dukeshin sikur të qenit. Liu thotë se krijesa bile luan sikur këlysh. Veterinerët thonë se është e pamundur që një dele të pjellë një qen, por kjo si ka ndalë turistët e qengjit-qen për ta vizituar fermën në Fugu, të provincës Shaanxi.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi