Kënaqesia juaj në portalin tonë!
80 kafshë ekzotike në shtëpi User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Kënaqesia juaj në portalin tonë!
80 kafshë ekzotike në shtëpi User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

80 kafshë ekzotike në shtëpi

Shko poshtë

80 kafshë ekzotike në shtëpi Empty 80 kafshë ekzotike në shtëpi

Mesazh nga Juѕт٠ Sat Dec 04, 2010 10:10 am

80 kafshë ekzotike në shtëpi Kafesh-ekzotike-300x176

Alan dhe Heather Hewitt mbajnë në shtëpinë e tyre 80 kafshë ekzotike. Dhomat e çifitit të apasionuar pas kafshëve mbajnë gjithsej 20 gjarpërinj, 15 zvarranikë dhe 25 gjitarë, pa përmendur shpendët dhe insektet.

Cifti Hewitt kishte një strehë në të cilën mbanin kafshë të çuditshme dhe tani kanë një koleksion prej 35 llojesh në shtëpinë e tyre në Leeds, Angli.

Në këtë koleksion përfshihen: dy hardhuca, dy pitonë, dy breshka gjigande, katër merimanga tarantula dhe një papagall afrikan.

Megjithë pjesëtarët e shumtë në familje, Alan dhe Heather gjejnë vend edhe për fëmijët e tyre: Abigail (17 vjeç), Grace (15) dhe Edward (10).

“Duhet të dish si të rrisësh kafshët. E rëndësishme është të ndash prenë nga grabitqarët. Unë jam i kujdesshëm dhe i ruaj gjatë të gjithë kohës… në fakt shpesh gjarpërinjtë më kanë kafshuar dhe merimangat më pickojnë”, shprehet Alan.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi