Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Me uri nuk mposhtet gripi  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Me uri nuk mposhtet gripi  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Me uri nuk mposhtet gripi

Shko poshtë

Me uri nuk mposhtet gripi  Empty Me uri nuk mposhtet gripi

Mesazh nga Juѕт٠ Wed Mar 16, 2011 11:07 am

Me uri nuk mposhtet gripi

Një studimi i ri tregon se personat të cilët mbajnë dietë ose ata të cilët hanë më pak gjatë sezonit të gripit, e kanë më të vështirë që ta mposhtin sëmundjen.

Shkencëtarët kanë ardhur deri te ky përfundim duke studiuar ndikimin e virusit të gripit te minjtë. Ata i kanë ndarë minjtë në dy grupe: atyre që iu është dhënë ushqim normalisht dhe atyre të cilëve iu është dhënë më pak ushqim. Ndërkohë që të dy grupet e minjve kanë pranuar sasi të barabarta vitaminash dhe mineralesh.

Minjtë të cilët kanë konsumuar sasi më të vogël të ushqimit kanë pasur nevojë për kohë më të gjatë për t’u shëruar nga gripi, ndërsa vdekshmëria ka qenë shuam më e madhe.

Autorët e studimit pohojnë se ko ndodh pasi që energjia e pamjaftueshme ndikon negativisht në sistemin imunitar.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi