Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Burgu në Tajvan si shkollë arti   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Burgu në Tajvan si shkollë arti   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Burgu në Tajvan si shkollë arti

Shko poshtë

Burgu në Tajvan si shkollë arti   Empty Burgu në Tajvan si shkollë arti

Mesazh nga Juѕт٠ Mon Feb 21, 2011 1:33 am

Burgu në Tajvan si shkollë arti   F.0219232902214_m

Kur 24 vjeçari Wang para tre vitesh shkoi në burg, nuk e kishte parë as në ëndërr se shumë shpejtë ai do të luftojë ta thyejë një rekord botëror. Wang është njëri prej 2.011 të burgosurve në Changhua në Tajvan, i cili merr pjesë në pikën grupore të vallëzimit me të cilën del në pah kreativiteti i të burgosurve.
“Prej se kam ardhur këtu në korrik kam zënë miqësi të re. Jam dënuar me shtatë vjet burg për një plaçkitje. Jam më i lumtur se kur isha në liri”, thotë Wang për AFP.

Pasi dy herë në javë bën prova për vallëzimin për vitin e ri Hënor, këta 2.011 të burgosur performuan para ministrit të Drejtësisë, Tseng Yung-fuo, dhe atë me temën e këngës së pop divës së atjeshme A-Mei.

“Mendoj se kemi thyer rekord botëror”, thotë Tai Shou-nan, i cili kujdeset për 2.724 të burgosur, ndërsa ata janë tinejxherë dhe persona në vitet e njëzeta të jetës.

Tajvanezët kështu dëshirojnë të thyejnë rekordin e filipinasve të cilët u bënë sensacion në internet kur 1.200 prej tyre vallëzuan nën ritmet e këngës “Thi sis It” të Michael Jacksonit.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi