Kënaqesia juaj në portalin tonë!
NRG në Top Fest  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Kënaqesia juaj në portalin tonë!
NRG në Top Fest  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NRG në Top Fest

 :: Te ndryshme :: V.I.P

Shko poshtë

NRG në Top Fest  Empty NRG në Top Fest

Mesazh nga Juѕт٠ Tue Jan 25, 2011 6:16 pm

Grupi i njohur pejan “NRG Band”, në një intervistë për Kosova Sot kanë thënë se do të marrin pjesë në TOP – Fest. Ata kanë thënë se kënga më të cilën do të paraqiten titullohet “Rina”. “Kënga titullohet “Rina”, tekstin e së cilës e ka shkruar Mithat Sadiku, kurse kompozimin e kam bërë unë. Ende nuk kemi vendosur se me cilin produksion do ta punojmë klipin. Kurse me këtë këngë, pra, ‘Rina’, do të marrim pjesë në festivalin ‘Top Fest’, që pritet shumë shpejt të nisë”, ka thënë Besniku Çaka për gazetën Kosova Sot. Çaka ka folur edhe për bashkëpunimin e mirë të grupit ku ka thënë se ai është shumë i mirë. “Ne e duam dhe e respektojmë muzikën, sepse e kemi profesion, por edhe punë, sepse fitojmë prej saj. Shpresoj se kjo harmoni që është në grup të vazhdojë edhe në të ardhmen”.
Sipas tij këngët e tyre janë të veçanta sepse ata kanë një ritëm të këtillë përderisa thotë se ata më parë kanë hulumtuar në shumë stile për të arritur atë që kanë dashur.
“Ne shpeshherë kemi hulumtuar për stile të ndryshme, por, prapë e kemi ruajtur elementin tonë dhe kjo na bënë origjinal, ashtu siç jemi. Dhe çdo këngë që e bëjmë e bëjmë me stilin dhe ritmin tonë”, ka thënë Besniku.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 :: Te ndryshme :: V.I.P

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi