Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Kartolina më e vogël e Krishtlindjeve në botë  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Kartolina më e vogël e Krishtlindjeve në botë  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kartolina më e vogël e Krishtlindjeve në botë

Shko poshtë

Kartolina më e vogël e Krishtlindjeve në botë  Empty Kartolina më e vogël e Krishtlindjeve në botë

Mesazh nga Juѕт٠ Mon Jan 03, 2011 9:04 pm

Kartolina më e vogël e Krishtlindjeve në botë

Kartolina më e vogël e Krishtlindjeve në botë  F.1224142043510_m

Shkencëtarët e Universitetit në Glasgow kanë punuar kartolinën e Krishtlindjeve me dimensionet 200x290 mikrometra, për të cilën thonë se është më e vogla në botë, njoftoi BBC.

Kartolina e punuar nga ekspertë të njohur të nano-teknologjisë është aq e vogël sa që 8276 të tilla do të arrinin madhësinë sa një pullë e zakonshme postare.

Sa për krahasim, trashësia e qimes së flokut tek njerëzit është rreth 100 mikrometra, deklaroi profesori David Cumming. Sipas tij, prodhimi i kartolinës ka zgjatur 30 minuta.
Industria elektronike shfrytëzon përparësitë e mikro dhe nano-teknologjisë në hulumtimet bio-teknologjike, filtrimin optik dhe kontrollin e komponentëve të dritës.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi