Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Më mirë hudhër se antibiotik  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Më mirë hudhër se antibiotik  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Më mirë hudhër se antibiotik

Shko poshtë

Më mirë hudhër se antibiotik  Empty Më mirë hudhër se antibiotik

Mesazh nga Juѕт٠ Fri Dec 24, 2010 10:14 am

Më mirë hudhër se antibiotik

1 mg hudhër baras me 15 mg penicilinë. Hudhra vret jo vetëm bakteret, por dhe viruset.

Hudhra pa dyshim është çelës për të arritur imunitetin optimal dhe mbrojtjen kundër infektimeve. Së paku, 200 komponentë janë identifikuar në thelpinjtë e hudhrës, duke përfshirë më shumë se 70 komponentë të sulfurit; vitaminat A, B1 dhe C, kalcium mineralesh, kopër, hekur, magnez, fosfor, selen dhe zink, flavonoide si vitamina (cilado nga grupet e substancave të mëdha duke përfshirë anthocyanins) dhe 8 amoniacide esenciale dhe 9 aminoacide jo-esenciale.

Një miligram i komponentit të saj aktiv kryesor, allicin, përmban një fuqi ekuivalente antibakteriale të 15 njësive standarde te penicilinat. Ajo është efektive gjithashtu edhe kundër infektime të këpurdhave, duke përfshirë “kandida”, e cila është shkaktare për shumë raste të vaginitisit.

Hudhra ishte konstatuar si antibiotik më i fuqishëm se penicilini, ampicilini, deksocilini, streptomicini dhe cefaleksini, se disa nga ilaçet antibiotike të përdorura për trajtiminin e antraksit.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi