Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Si t’i largoni ngërçet prej këmbëve!   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Si t’i largoni ngërçet prej këmbëve!

Shko poshtë

Si t’i largoni ngërçet prej këmbëve!   Empty Si t’i largoni ngërçet prej këmbëve!

Mesazh nga Juѕт٠ prej Tue Sep 04, 2012 9:36 pm

Si t’i largoni ngërçet prej këmbëve!

Shkas potencial i ngërçeve në muskuj mund të jetë ushqimi joadekuat, mungesa e hidratimit të organizmit.
Nëse e ndjeni veten të plogësht dhe nën depresion, se ndjeni mundim dhe vjellje, atëherë kemi të bëjmë me mungesën e magnezit. Deri tek një deficit i tillë mund të vjen edhe shkaku i përdorimit të tepërt të alkoolit dhe ushqimit jo të shëndoshë.
Për të mos ndjerë mungesën e magnezit, konsumoni perime me gjethe të gjelbra, fara, ujë mineral dhe mish peshku. me asht. Krahas magnezit keni nevojë edhe për kalium, kalcium dhe natrium, që do t’i kompensoni, duke konsumuar banane, prodhime të qumështit dhe mish peshku.
Njëri nga shkaktarët e tjerë është aktiviteti i tepruar fizik si dhe djersitja. Me këtë rast, është e nevojshme që gjatë dhe pas ushtrimeve organizmin ta furnizoni me lëngje, jo vetëm me ujë.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi