Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Rrepat kundër dhembjes së shpinës  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Rrepat kundër dhembjes së shpinës

Shko poshtë

Rrepat kundër dhembjes së shpinës  Empty Rrepat kundër dhembjes së shpinës

Mesazh nga Juѕт٠ prej Fri Jun 08, 2012 7:19 pm

Rrepat kundër dhembjes së shpinës

Lyerja me tretësirë rrepe e nxit qarkullimin e gjakut dhe me këtë edhe procesin e shërimit.

Prijeni dhe grijeni një rrënjë të freskët të rrepës. Dy lugë rrepe të grirë hidhini në një çerek litre alkool prej 70 për qind.

Lëreni të qëndrojë gjashtë ditë, më pas filtrojeni me një leckë.

Para përdorimit, hollojeni tretësirën në raport 1 me 1 me ujin dhe dy deri tri herë në ditë bëjini masazh me këtë tretësirë vendeve në të cilat keni dhembje.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi