Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Antioksiduesit e ruajnë dëgjimin  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Antioksiduesit e ruajnë dëgjimin

Shko poshtë

Antioksiduesit e ruajnë dëgjimin  Empty Antioksiduesit e ruajnë dëgjimin

Mesazh nga Juѕт٠ prej Fri Jun 08, 2012 7:17 pm

Antioksiduesit e ruajnë dëgjimin

Hulumtimi i madh në të cilin kanë marrë pjesë rreth 3000 persona ka treguar se vitaminat A dhe E janë mbrojtës të jashtëzakonshëm të dëgjimit të mirë.

Njerëzit të cilët kanë përdorur sasi më të mëdha të rekomanduara të vitaminës A, kanë pasur madje 47% rrezik më të vogël nga forma e humbjes së dëgjimit në krahasim me ata të cilët kanë marrë sasi më të vogël të kësaj vitamine.

Në anën tjetër, shtimi i sasisë së përdorimit të vitaminës E është e lidhur me zvogëlimin për 14% të humbjes së dëgjimit.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi