Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Pini vaj   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Pini vaj   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pini vaj

Shko poshtë

Pini vaj   Empty Pini vaj

Mesazh nga Juѕт٠ Sun May 27, 2012 8:43 pm

Pini vaj

Kjo dietë pohon se si mund të humbni peshë duke konsumuar 1-3 lugë ujë të sheqerosur dhe 1-2 lugë vaj ekstra-virgjin ulliri në mes shujtave.
Kur shpikësi i dietës së popullarizuar Shangri-La, Seth Roberts, përndryshe profesor i psikologjisë, ka krijuar konceptin e vet, i cili sillet rreth të ashtuquajturave “kalori të pashijshme”, të gjithë kanë menduar që është i çmendur. Rob
erts nuk ka lejuar që kjo të pengojë hulumtimin e tij dhe dieta e tij një dekadë të tërë më vonë gëzon një shkallë të lartë të suksesit.
Kjo dietë pohon se si mund të humbni peshë duke konsumuar 1-3 lugë ujë të sheqerosur dhe 1-2 lugë vaj ekstra-virgjin ulliri në mes shujtave. Roberts pohon se si ushqimi i llojllojshëm i pasur me shije (siç e konsumojmë kryesisht) në trurin tonë stimulon ndjenjën e urisë, për ç’arsye hamë më shumë dhe grumbullojmë kilogramë.
Kur konsumojmë ushqim pa shije ose me shije të panjohur; truri mendon që jemi të uritur (pse pra do të hanim ushqim pa shije?), për ç’arsye fillojmë në mënyrë më efikase të tretim ushqimin dhe të humbim kilogramët.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi