Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Amerikanja 273 kilogramë, dëshiron të bëhet gruaja më e rëndë në botë  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Amerikanja 273 kilogramë, dëshiron të bëhet gruaja më e rëndë në botë  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Amerikanja 273 kilogramë, dëshiron të bëhet gruaja më e rëndë në botë

Shko poshtë

Amerikanja 273 kilogramë, dëshiron të bëhet gruaja më e rëndë në botë  Empty Amerikanja 273 kilogramë, dëshiron të bëhet gruaja më e rëndë në botë

Mesazh nga Juѕт٠ Fri Apr 15, 2011 11:17 am

Amerikanja 273 kilogramë, dëshiron të bëhet gruaja më e rëndë në botë  F.0415103311718_m

Donna Simpson (44 vjeçare) nga New Jersey, e gjatë 167 centimetra dhe me peshë 273 kilogramë, ka për qëllim të bëhet gruaja më e rëndë në botë dhe të arrijë peshën 463 kilogramë. Për ta arritur qëllimin e saj, Simpson çdo ditë konsumon 12.000 kalori.

Pesha e saj filloi të shtohej derisa ishte e martuar me burrin e parë, kuzhinier i cili përgatiste ushqime të shijshme për të, ndërsa herë pas herë ia sillte edhe ushqimet që mbeteshin nga restoranti ku punonte.

Kur u shkurorëzuan, menjëherë pas lindjes së djalit të tyre Devin, Donna vazhdoi të shtonte peshë.
U përpoq të humbte peshë, por hoqi dorë pas gjashtë muajsh. Ishte e gatshme edhe t’i nënshtrohej një operacioni në lukth në luftën e saj me kilogramët e tepërt, por hoqi dorë pasi një mik i saj kishte vdekur pas një operacioni të ngjashëm.

Prej atij momenti vendosi të trashej sa më shumë që mundet. Njohu të dashurin e ri, Philippe Gouamba, i cili peshon 82.5 kilogramë dhe është i gjatë 190 centimetra.

Përkundër vërejtjes së mjekëve se ajo më nuk mund të lindë fëmijë, Simpson më 2007 lindi me prerje cezariane vajzën Jacqueline. Pas kësaj edhe zyrtarisht u bë nëna më e trashë në botë.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi