Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Në këtë sport mund të gaboni vetëm një herë!(Video)  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Në këtë sport mund të gaboni vetëm një herë!(Video)  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Në këtë sport mund të gaboni vetëm një herë!(Video)

Shko poshtë

Në këtë sport mund të gaboni vetëm një herë!(Video)  Empty Në këtë sport mund të gaboni vetëm një herë!(Video)

Mesazh nga Juѕт٠ Sat Apr 09, 2011 8:42 am

Akterët e kësaj video të cilën ua sjellim merren me disciplinën më ekstreme të parashutizmit – Base Jump. Shumica pajtohen se për kërcimi nga platforma të ndryshme të cilat, për dallim nga aeroplani janë shumë më afër tokës, duhet pasur këllçe çeliku.

Shumica e kërcimeve në Base… zgjasin shkurt, gjithsej tetë sekonda dhe gjatë kësaj kohe të shkurtë duhet kërcyer, hapur parashutën, kujdesesh për pengesat (shkëmbinjtë) dhe për më shumë duhet të përjetosh kënaqësi.

Se për çfarë kërcimi bëhet fjalë, më së miri do tua demonstrojnë Base Jumper-ët e njohur Tom Erik Heimen dhe Jokke Sommer, të cilët ekipin televiziv e lanë pa frymë.

Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi