Kënaqesia juaj në portalin tonë!
‘Bodybuilderi’ 87 vjeçar ende në formë   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Kënaqesia juaj në portalin tonë!
‘Bodybuilderi’ 87 vjeçar ende në formë   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

‘Bodybuilderi’ 87 vjeçar ende në formë

Shko poshtë

‘Bodybuilderi’ 87 vjeçar ende në formë   Empty ‘Bodybuilderi’ 87 vjeçar ende në formë

Mesazh nga Juѕт٠ Sun Mar 20, 2011 2:25 pm

‘Bodybuilderi’ 87 vjeçar ende në formë   312

Dentisti i pensionuar Charles Eugster (91 vjeçar) është bodybuilderi më i vjetër në botë, shkruan Express.co.uk. Me ngritjen e peshave filloi të merrej në moshën 87 vjeçare, ndërsa thotë se nuk është fanatik i këtij sporti.
“Stërvitja për mua është si larja e dhëmbëve ose pastrimi. Nëse nuk e bëj këtë ndihem keq. Të ruash formën pas të 60-tave është më e rëndësishme për një jetë kualitative”, tha Charles i cili tash jeton në Zvicër.

Deri më tash fitoi 36 medalje përfshirë edhe tri të arta në Kampionatin Botëror për fitnes në të cilin morën pjesë 2.400 garues nga 40 shtete të botës.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi