Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Britanikja 11 vjeçare më inteligjente se Albert Einsteini   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Britanikja 11 vjeçare më inteligjente se Albert Einsteini   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Britanikja 11 vjeçare më inteligjente se Albert Einsteini

Shko poshtë

Britanikja 11 vjeçare më inteligjente se Albert Einsteini   Empty Britanikja 11 vjeçare më inteligjente se Albert Einsteini

Mesazh nga Juѕт٠ Fri Mar 11, 2011 7:24 pm

Britanikja 11 vjeçare më inteligjente se Albert Einsteini   D11

Britanikja Victoria Cowie është vetëm 11 vjeçare, ndërsa është më e mençur se Albert Einsteni, bile ia kalon edhe fizikanit Stephen Hawking ose miliarderit Bill Gates. Koeficienti i saj i inteligjencës është 162 dhe tashmë është anëtare e MENSA-s.
Kjo nxënëse kohë më parë kreu testin e inteligjencës (IQ) dhe u vërtetua se është më inteligjente se fizikanët Albert Einstein dhe Stephen Hawking, IQ e të cilëve është regjistruar si 160.

Megjithatë, Cowie thotë se ajo nuk dallon prej nxënësve tjerë në shkollë. “Kur mora rezultatin vërtetë mbeta e befasuar. Pak është frikësuese kur ju krahasojnë me mendjet e ndritura, por ndjehem mirë për faktin se vlerësohem si shumë e mençur”, i tha britanikja gazetës “Daily Mail”.

Vajza tha se i pëlqen t’i zgjidhë enigmat dhe planifikon ta regjistrojë fakultetin e shkencave. Nëna e vajzës, Alison, deklaroi se ajo gjithmonë e ka ditur që vajza e saj është e mençur, por as nuk ka shpresuar se bën pjesë në dy për qind të popullsisë së botës që kanë koeficient aq të lartë të inteligjencës. Victoria është vajzë e talentuar ajo luan në piano, violonçel dhe saksofon. Është e interesuar në shkencat natyrore dhe thotë se do ta studioj biologjinë.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi