Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Sëmundjet rrisin imunitetin   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Sëmundjet rrisin imunitetin   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sëmundjet rrisin imunitetin

Shko poshtë

Sëmundjet rrisin imunitetin   Empty Sëmundjet rrisin imunitetin

Mesazh nga Juѕт٠ Wed Mar 02, 2011 10:24 pm

Sëmundjet rrisin imunitetin

Nëse njerëzit kalojnë një sërë sëmundjes në moshën e fëmijërisë, në të ardhmen ata janë më rezistent kundrejt sëmundjeve.
Sipas një raporti të rrjetit televiziv Fox News, në kohën kur prindërit shqetësohen për gjendjen e fëmijëve të tyre në rast se marrin ndonjë infeksion apo sëmundje, mjekët janë të mendimit fëmijët nëse përballen me të tilla sëmundjen ato në të ardhmen do të kenë shumë më pak pasoja dhe sistemin imunitar i tyre do të jetë akoma më i fortë përballë sëmundjeve.
Nëse njerëzit kalojnë një sërë sëmundjes në moshën e fëmijërisë, në të ardhmen ata janë më rezistent kundrejt sëmundjeve.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi