Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Morena Taraku: Dashuria, triumf i imagjinatës mbi inteligjencën  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Morena Taraku: Dashuria, triumf i imagjinatës mbi inteligjencën  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Morena Taraku: Dashuria, triumf i imagjinatës mbi inteligjencën

 :: Te ndryshme :: V.I.P

Shko poshtë

Morena Taraku: Dashuria, triumf i imagjinatës mbi inteligjencën  Empty Morena Taraku: Dashuria, triumf i imagjinatës mbi inteligjencën

Mesazh nga Juѕт٠ Sun Feb 20, 2011 1:53 pm

Miss Kosova 2010, Morena Taraku, gjatë një prononcimi për Telegrafi.com, thotë se për të, dashuria është një pasqyrë e të vërtetës së një njeriu. “Dashuria është triumfi i imagjinatës mbi inteligjencën. Mbase ndjenjat që përjetojmë kur jemi të dashuruar pasqyrojnë një gjendje normale. Të jesh i dashuruar tregon se si duhet të jetë një njeri në të vërtet”, thotë ajo. Taraku ka treguar që është një person që e do jetën shumë dhe ndihet e lumtur kur takon njerëz të mirë. Ajo thotë se mundohet të japë maksimumin për të ndihmuar në çdo rast kur asaj i kërkohet ndihmë. “E dua jetën shumë. Mundohem të jap maksimumin për të ndihmuar aty ku kërkohet ndihma ime. Jetoj duke respektuar krijesat njerëzore, por respektin e veçantë e fitojnë njerëzit me kohë. Më bënë të lumtur fakti kur takoj njerëz të mirë. Dhe i them vetës se ende kam njohur shumë pak nga ajo çfarë mund të sjell jeta”, ka pohuar bukuroshja për Telegrafin.
Morena po ashtu ka folur edhe për angazhimet e saj të përditshme, përfshirë studimet, projektet për televizion dhe modën.
“Momentalisht merrem me studime, me përgatitje të një emisioni televiziv dhe normalisht me modën. Ofertat nuk ndalen, por gjithmonë kujdesem kur flitet për oferta. Shikoj se cila mund të jetë oferta më e mirë për të prezantuar Kosovën dhe mua”.
“Shkollimin nuk e lë anash asnjëherë. Unë e dua botën e modelizmit por i dua edhe sukseset që mund t’i arrij me punë dhe shkollë. Shoqëria ime ka të njëjtin mendim për mua sepse unë njëherësh jam Morena, e pastaj Miss Kosova”, ka përfunduar Morena.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 :: Te ndryshme :: V.I.P

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi