Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Për shkak të stresit filloi të hajë sapun dhe detergjent   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Për shkak të stresit filloi të hajë sapun dhe detergjent   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Për shkak të stresit filloi të hajë sapun dhe detergjent

Shko poshtë

Për shkak të stresit filloi të hajë sapun dhe detergjent   Empty Për shkak të stresit filloi të hajë sapun dhe detergjent

Mesazh nga Juѕт٠ Mon Feb 07, 2011 7:00 pm

Për shkak të stresit filloi të hajë sapun dhe detergjent   F.0207194251322_m

Tempestt Henderson (19 vjeçare) thotë se han deri në pesë sapunë në javë, pasi ia përkujtojnë shtëpinë. Ishte e vetmuar në fakultet, kështu që iu drejtua erës së njohur të shtëpisë.
Henderson nga Florida gjysmë viti ka qenë e varur nga sapunët dhe detergjentet për larjen e rrobave dhe thotë se në javë ka hëngër deri në pesë sapunë.

“Më kujtohet kur kam lyer për herë të parë gishtin me detergjent. Futa pluhurin në gojë dhe ishte i ëmbël dhe i njelmët në të njëjtën kohë”, tha Tempestt dhe shton se e di që varshmëria e saj është e rrezikshme, por e ka të vështirë të heqë dorë.

“Nën dush kam lëpirë copën e sapunit. Ka një shije të mrekullueshme”, thotë ajo.

Pas gjysmë viti vendosi të kërkojë ndihmë nga mjeku. I thanë se vuan nga çrregullimi i njohur si ‘PICA’ për të cilin ka nevojë të hajë substanca nutritive. Në të tilla raste njerëzit hanë monedha, metale, sfungjerë, baktere bile edhe brushat e dhëmbëve. Shpesh ky çrregullim ndodh si pasojë e mungesës së mineraleve, por te Tempestt mjekët thonë se shkaktar ka qenë stresi.

“Isha nën stres pasi i dashuri im Jason më la dhe shkoi në fakultet. E kam lutur ta ruajmë lidhjen nga largësia, por ai më tha se gjithçka kishte marrë fund. Isha e zhgënjyer”, rrëfen vajza. E tëra mori fund kur ajo vetë shkoi në fakultet, larg shtëpisë dhe familjes.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi