Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Qeni më i vjetër në botë 23 vjeç   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Qeni më i vjetër në botë 23 vjeç   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Qeni më i vjetër në botë 23 vjeç

Shko poshtë

Qeni më i vjetër në botë 23 vjeç   Empty Qeni më i vjetër në botë 23 vjeç

Mesazh nga Juѕт٠ Thu Jan 27, 2011 12:18 am

Qeni më i vjetër në botë 23 vjeç   F.0126164503311_m

Qeni me emrin Uncle Chi Chi (‘xhaxhi’ Chi Chi), me siguri është qeni më i vjetër në botë. Pronari i tij beson se ky qen, i cili para dhjetë vitesh është verbuar tërësisht si pasojë e pleqërisë, ka së paku 23 e ndoshta edhe 24 vjet.
Zyrtarisht, sipas librit të rekordeve Guinness momentalisht qeni më i vjetër në botë është Sako nga Australia (22 vjeçar).

Producenti i kinematografisë Frank Pavic nga West Village i New Yorkut e kishte marrë këtë qen nga kushërira e tij Jane Maybank para 15 vitesh, saktë më 1996. Atëherë Chi Chi ishte tetë ose nëntë vjeçar, ndërsa Jane ia dhuroi Frankut pasi qeni nuk shkonte mirë me fëmijën e saj të vogël.

Janë e kishte marrë qenin nga një kushërirë tjetër e saj Frances Huston, e cila më 1987 e kishte marrë qenin në azilin e qenve. Në kohën kur ajo e mori qenin i kishin thënë se ai ishte një vjeç e gjysmë.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi