Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Skulptura që ua përkujton fëmijërinë   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Skulptura që ua përkujton fëmijërinë   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Skulptura që ua përkujton fëmijërinë

Shko poshtë

Skulptura që ua përkujton fëmijërinë   Empty Skulptura që ua përkujton fëmijërinë

Mesazh nga Juѕт٠ Thu Jan 27, 2011 12:13 am

Skulptura që ua përkujton fëmijërinë   F.0124235301993_m

Një vendparkim për mikun tuaj “me katër rrota” është bërë një punë goxha e vështirë këto ditë këtu te ne, kështu të gjithë shoferët kanë menduar të paktën një herë se ndihma është e mirëseardhur.
Frazën “I need a hand” (Më duhet një dorë, ose kuptimi, më duhet ndihmë) artisti Italian Lorenzo Quin e kuptoi shumë drejtpërdrejtë.

Në parkun Lane artisti vendosi një skulpturë katër metra të gjatë të quajtur “Vroom Vroom”. Skulptura paraqet një model të makinës Fiat 500 me të cilin luan një fëmijë, kështu që është paraqitur një dorë gjigante fëmijë duke e shtyrë makinën.

“Vroom Vroom paraqet pjesën time të pavarësisë, lirisë dhe rritjes. Fiat 500 është automobili i parë të cilin e kam blerë nga babai im, respektivisht me punën time. Kam punuar shumë, por jam ndjerë i lumtur kur e bleva makinën. Fitova diçka që vërtetë e doja me punën time”, tha Quinn, duke shtuar se ajo ka qenë dita kur ai është rritur dhe më nuk ka qenë i varur prej prindërve.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi