Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Me ski deri në Polin Jugor për 24 ditë  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Me ski deri në Polin Jugor për 24 ditë  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Me ski deri në Polin Jugor për 24 ditë

Shko poshtë

Me ski deri në Polin Jugor për 24 ditë  Empty Me ski deri në Polin Jugor për 24 ditë

Mesazh nga Juѕт٠ Mon Jan 17, 2011 9:22 am

Me ski deri në Polin Jugor për 24 ditë  F.0114235952658_m

Norvegjezi Christian Eide arriti në Polin e Jugut, i vetëm me ski, vetëm për 24 ditë, duke thyer kështu rekordin e deritashëm për gati dy javë më shpejtë, njoftoi agjencia norvegjeze e lajmeve NTB

Duke u nisur nga Herculi, Eide duke skijuar i vetëm dhe duke tërhequr skitë rrëshqiti 1130 milje për më pak se 24 ditë.

Njqind vjet pasi një norvegjez tjetër, Roald Amundsen, pushtoi Polin Jugor së bashku me anglezin Robert Scott, Christian Eide theu rekordin e amerikanit Todd Carmicahel, i cili përshkoi të njëjtën largësi më 2008 për më shumë se 39 ditë.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi